Jdi na obsah Jdi na menu

Můj příběh

 

Domek podle sebe

… mnohem levněji, o něco rychleji a hlavně s lepším výsledkem než staví většina!

 

Úplně na začátku jsme neměli ani peníze, ani stavební pozemek a vlastně jsme ani nevěděli, že jednou budeme stavět. Pak jsme ale udělali několik správných rozhodnutí, díky kterým teď máme domek podle svých představ. Děkuji tady všem, kteří se na něm podíleli, ať už to byla naše obětavá rodina nebo dobré firmy z našeho regionu. Nyní se věnujeme drobným dodělávkám, úpravě okolí domu a zahradě. Na blogu i-Domek.cz vám postupně předávám své zkušenosti a inspiraci. A protože se už dlouho ve stavebnictví pohybuji i pracovně, začal jsem na toto téma také vydávat iKnihy (eBooky).

 

img_0226.jpg

 

Jsem Petr z chalupy. Během své praxe ve stavební ekologii, s těžištěm na velkých dopravních stavbách, jsem se před lety začal věnovat také ekologickým technologiím pro rodinné domy. Navštívil jsem na půl tisíce lidí, kteří mi u kávy představili své projekty domů, vzali mě na už rozestavěnou novostavbu nebo mě provedli svým starým domem se zamýšlenou nebo již započatou rekonstrukcí. Stovky lidí, stovky staveb, stovky příběhů,… tisíce zkušeností! Zároveň od té doby vyhledávám další příběhy rodinných domků, ať už se jedná o tradiční domy, energeticky úsporné domy, chytré domy řízené počítačem a ovládané na dálku, domy z přírodních materiálů, ale i zdařilé rekonstrukce starých, avšak velmi hodnotných staveb. Navštěvuji stavby nebo hotové domy a poslouchám příběhy lidí, jejich dobré i špatné zkušenosti.

 

odkaz-blog.png

 

Patnáct let urputného zájmu o venkovskou architekturu, stovky prolezlých domů z 19.-21. století ve většině krajů Česka, tisíc lidských příběhů, pravidelné návštěvy stavebních veletrhů, mnoho rozhovorů s výbornými architekty a zkušenosti s vlastní novostavbou tradiční chalupy pro trvalé bydlení mě přivedli k rozhodnutí vyprávět tento příběh v mém blogu. Ten by vám měl pomoci postavit si domek podle sebe, ale i obohatit náš životní prostor o další krásné stavby nebo zdařilé rekonstrukce. Ne, nebudu mluvit za zkušené architekty, naopak vyzdvihnu jejich klíčovou roli u vašeho domku podle sebe.

 

odkaz-ikniha.png

 

Naši chalupu, domek pro trvalé rodinné bydlení, jsem si sám nakreslil, předal architektům k vypracování projektu, vyřídil hypotéku a začal stavět s lopatou v ruce po ramena ve výkopu. Betonářské a izolatérské práce vystřídaly klasické zednické práce,... usazování futer dveří, nahazování omítek,... a přibíjení stropních palubek. Na všechny práce jsem si doslova sáhnul vlastníma rukama, ačkoli jsem to původně nepředpokládal, nevěřil si a měl obavy se do toho vůbec pustit… Provedu vás nyní svým příběhem a ochutnáme i z dalšího tisíce příběhů tak, aby jste pak věděli, jak věci dělat, ale i nedělat.

 

img_0097.jpg

 

i-domek_kruh.png